Czym można zastąpić cukier?

Biały cukier jest obecny w praktycznie każdym domu. Dodajmy go do herbaty, kawy, ciast, różnego rodzaju deserów oraz dań wytrawnych, żeby przełamać lub podkreślić ich smak. Dodatek niewielkiej ilości słodkiej substancji, będzie świetnie pasował np. do sosu pomidorowego, dań kuchni azjatyckiej lub do duszonych mięs. Warto jednak pamiętać, że nadmiar cukru w diecie, może prowadzić do różnych problemów zdrowotnych. Dlatego też, dobrym pomysłem jest używanie zdrowszych zamienników, takich jak np. erytrytol, ksylitol, czy stewia. Erytrytol 1kg będzie ekonomicznym rozwiązaniem. Na rynku dostępne są również mniejsze i większe opakowania. Jeśli jednak szukasz czegoś, co będzie odpowiednikiem cukru, polecamy kupować słodziki w opakowaniach o takiej samej pojemności, w jakiej kupiłbyś cukier.

Co warto wiedzieć na temat erytrytolu?

Erytrytol, nazywany również erytem, to związek z grupy alkoholi cukrowych. Jest to substancja naturalnie występująca w melonach, gruszkach, winogronach, kukurydzy, winie i innych produktach. Osoby, które liczą kalorie i pilnują wagi, z pewnością ucieszą się słysząc, że erytrytol praktycznie nie zawiera kalorii. Substancja ta może być jedzona przez diabetyków, ponieważ ma zerowy indeks glikemiczny. Eryt nie jest metabolizowany, a co za tym idzie, nie ma negatywnego wpływ na układ pokarmowy. Co więcej, substancja wykazuje działanie antyoksydacyjne, spowalniając procesy starzenia się.

Erytrytol 1kg warto mieć w swojej kuchni. Jako zdrowszy zamiennik cukru, doskonale sprawdzi się jako dodatek do napojów, przetworów, wypieków i innych słodkości. Tak naprawdę, erytrytol może być stosowany wszędzie tam, gdzie normalnie dodalibyśmy cukier. Ważną informacją będzie z pewnością fakt, że eryt nie zmienia smaku potraw, w przeciwieństwie do np. stewii. Oznacza to, że twoje ulubione ciasto, posłodzone erytrytolem, będzie smakowało dokładnie tak samo, jak w momencie, w którym dodałbyś do niego cukier. Ciekawostką może być fakt, że erytrytol może być wykorzystywany do przygotowywania naturalnych past do zębów.