Jeżeli zależy nam na posiadaniu w swoim domu zdrowej alternatywy dla cukru, powinniśmy zainwestować w erytrytol 1kg. Zanim jednak kupimy ten słodzik, dobrze byłoby czegoś się o nim dowiedzieć. Przede wszystkim, należałoby poznać jego dobroczynne właściwości. Warto także mieć świadomość tego, do jakich dań możemy erytrytol wykorzystywać. Jak się okazuje, jest ich naprawdę całkiem sporo. Słodzik ten można zakupić przede wszystkim w sklepach z naturalną żywnością, jak również w dużych supermarketach.

Podstawowe informacje o erytrytolu

Erytrytol, określany także mianem erytrolu jest przykładem naturalnej substancji słodzące, która stanowi bezpieczną i zdrową alternatywę dla białego, rafinowanego cukru. Posiada zerowy indeks glikemiczny, przez co mogą po niego sięgać osoby cierpiące na cukrzycę czy zespół policystycznych jajników, któremu często towarzyszy insulinooporność. Erytrytol zapobiega namnażaniu się w jamie ustnej bakterii odpowiedzialnych za rozwój próchnicy. Ponadto, jest on świetnym słodzikiem dla osób, które pragną schudnąć. Trzeba jednak pamiętać o tym, że erytrol nie jest aż tak słodki jak cukier z buraków cukrowych bądź z trzciny cukrowej.

Do czego nada się erytrytol?

Erytrytol sprawdzi się do naprawdę wielu różnego rodzaju dań i napoi. Przede wszystkim, świetnie nada się on do posłodzenia kawy, herbaty czy kompotu. Z powodzeniem można wykorzystać go także jako dodatek do koktajlu owocowo-warzywnego. Nic nie stoi na przeszkodzie również temu, aby przygotować lemoniadę z dodatkiem erytrytolu. Wreszcie, ten zamiennik cukru można wykorzystać także do wypieków. Mowa tu zarówno o ciastach, ciasteczkach, jak i o tortach. Z dodatkiem erytrolu przygotujemy także smaczne naleśniki czy placuszki śniadaniowe. Możemy wykorzystać ten słodzik także do przygotowania potraw z czekolady. Nada się on również do słodzenia mas, na przykład tych na bazie bitej śmietany i mascarpone.