O nas

Wytulone do granic możliwości misie i sprane do białości kocyki, czapeczki, których rzekomo nie chcieliście zdejmować nawet latem, i buciki, których każda próba nałożenia kończyła się wrzaskiem, porównywalnym pod względem liczby decybeli ze strażacką syreną – zastanawiacie się czasem, gdzie się podziały? Dlaczego to te, a nie inne, stawały się tymi ukochanymi?

 

O ile drugie pytanie do momentu wynalezienia wehikułu czasu pewnie pozostanie bez odpowiedzi, to pierwsze wystarczy zadać mamie. Wiele z nich wyciągnie wtedy z czeluści pawlacza pudełko. Obok pluszowego grubaska po przejściach i spranej kocykowej “szmatki”, pewnie znajdzie się w nim jeszcze kilka śpioszków, smoczków czy grzechotek, o których mamy mogą opowiadać bez końca.

 

Z takich opowieści zrodził się pomysł na Paczuszkę Maluszka. Uświadomiliśmy sobie, że wyprawka dla niemowlaka, to przedmioty, które zarówno dziecko, jak i mama zapamiętają na całe życie. Chcemy pomagać tworzyć te wspomnienia.

 

Szukając najwyższej jakości produktów, które mogłyby wchodzić w skład Paczuszek, natknęliśmy się na informację o fińskich pudełkach dla młodych mam. Okazało się, że Finki w ramach pierwszej wyprawki dostają również…łóżeczko.

 

Pudełka wyściełane materacykiem – to właśnie w nich mali Finowie śpią przez pierwsze pół roku swojego życia. Pytane “Dlaczego?” jest bardzo na miejscu, a odpowiedź banalnie prosta: w takich warunkach czują się najbezpieczniej. Finlandia od lat ma najniższy odsetek przypadków nagłej śmierci łóżeczkowej na świecie, a przyczyn tego sukcesu specjaliści upatrują właśnie w typie pierwszego “łóżeczka”, wybieranego przez rodziców.

 

Podstawą każdej Paczuszki Maluszka jest więc pudełkowe łóżeczko, materacyk i prześcieradło, a oprócz tego – dziesiątki przedmiotów, niezbędnych w pierwszych miesiącach życia malucha. Ponadto, a może przede wszystkim, każda Paczuszka zawiera też bezpieczny sen oraz najpiękniejsze wspomnienia.